Štěňátka vrh I

 

nar. 19. 2. 2014

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Chachar & Chimera

 

vrh G & H

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Drahá Moja Kryšpínova tvrz            Grizzly Alimak

)))))))))(((((((((  PŘEČTĚTE SI PŘÍBĚH SVĚTOVÉ VÍTĚZKY MLADÝCH  ZDE))))))))(((((((((

.......máme doma selátko :-D.....více v Novinkách

Chmelíček Edjami

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Kryšpínova tvrz

Chovatelská stanice Kryšpínova tvrz byla založena v roce 2006, věnuje se zatím  výhradně chovu našeho národního plemene Pražský krysařík, což je to nejlepší plemeno na světě, ovšem o krysaříky se zajímáme už od roku 2001, kdy jsme si pořídili našeho prvního pejska Kryšpínka.

Nemohla jsem jinak, než svoji stanici pojmenovat právě po tomto pejskovi, který mě vlastně k plemeni přitáhl a díky kterému jsem se do krysaříků natolik zamilovala, že bych je nevyměnila za nic na světě.

V součastné době působí v naší chs tito chovní jedinci Rozinka, Bernardettka, Apollónka, Drahá Moja, Ewory a žlutý Chmelíček.

V naší chs se snažíme odchovávat především zdravá ( luxace pately ), standardní a zubatá štěňata a na tato kritéria velmi dbáme při výběru partnerů pro naše fenečky. Také se snažíme o rozšíření barevných rázů, jako je žlutá a hnědá barva a proto jsme jako krycí pejsky volili žlutého a hnědého psa nebo heterozygoty .

Zatím všechna štěňátka u nás narozená jsou standardními a typickými jedinci plemene, bez vyřazujících vad, celý vrh A , B, Cimyschka z vrhu C, vrh D a E byl uchovněn. Brilliant podmínečně, jako jediný z Kryšpínů, kvůli výšce 25,5 cm. Ovšem je to heterozygot na hnědou barvu a má plnou tlamu zubů. Cristella a Caspar budou přivedeni k bonitaci roce 2012.

Kolem pejsků jsem našla dvě výborné kamarádky do nepohody a to Martinu Špundovou a Martinu Fistungovou, na které se můžu kdykoliv a s čímkoliv obrátit.

Jo a nesmím zapomenout na naši Janu :-D, tedy MVDr Janu Vymětalovou, které 100%tně věřím a moc jí děkuji za skvělou veterinární péči, mnohdy i psychickou podporu a ochotu vždy pomoct.

                           

                                                                                                                                                                          Haňa Walterová

 

 


TOPlist